WP Telegram - Stable - en to pt_BR translation catalogue (42 entries)

en: Settings
pt_BR: Configurações

en: Test Token
pt_BR: Testar Token

note: 1 command name, 2 bot name translators: 1 command name, 2 bot name
en: Create a Bot by sending %1$s command to %2$s.
pt_BR: Criar um bot enviando o comando %1$s para %2$s.

note: %s bot name translators: %s bot name
en: After completing the steps %s will provide you the Bot Token.
pt_BR: Depois de completar as etapas %s irá fornecer o token do bot.

en: Copy the token and paste into the Bot Token field below.
pt_BR: Copie o token e cole no campo (Bot Token) abaixo.

note: %s button name translators: %s button name
en: Hit %s below.
pt_BR: Bata %s abaixo.

en: Save Changes
pt_BR: Salvar alterações

en: Notification Settings
pt_BR: Configurações de notificação

en: Message Settings
pt_BR: Configurações da mensagem

en: Miscellaneous
pt_BR: Diversos

en: Send to
pt_BR: Enviar para

en: Featured Image
pt_BR: Imagem em destaque

en: Send Featured Image (if exists).
pt_BR: Enviar imagem em destaque (se existir).

en: Message Template
pt_BR: Modelo de mensagem

en: Disable Notifications
pt_BR: Desativar as notificações

en: Post Content
pt_BR: Conteúdo do post

en: Post Excerpt
pt_BR: Trecho do post

en: Before the Text
pt_BR: Antes do Texto

en: After the Text
pt_BR: Depois do texto

en: Structure of the message to be sent.
pt_BR: Estrutura da mensagem a ser enviada.

en: Create a Telegram channel or group.
pt_BR: Crie um canal/grupo.

note: %s bot username translators: %s bot username
en: Add your bot %s as Administrator to your Channel/Group.
pt_BR: Adicione o botão como administrador ao seu canal/grupo.

note: %s symbol - @ translators: %s symbol - @
en: Username must start with %s
pt_BR: O nome de usuário deve começar com %s

en: Show an ON/OFF switch on the post edit screen.
pt_BR: Mostrar um botão ON/OFF na tela de edição do post.

en: None
pt_BR: Nenhum

en: HTML style
pt_BR: Estilo HTML

en: Learn more
pt_BR: Saber mais

en: Allow users receive their email notifications on Telegram.
pt_BR: Permitir que os usuários recebam suas notificações por e-mail no Telegram.

en: Chat ID
pt_BR: ID do Chat

en: Remove settings on uninstall
pt_BR: Remova as configurações na desinstalação

en: Excerpt Length
pt_BR: Comprimento do trecho

en: Excerpt Source
pt_BR: Trecho da fonte

en: Image Position
pt_BR: Posição da imagem

en: Notifications to Users
pt_BR: Notificações aos usuários

en: INSTRUCTIONS!
pt_BR: INSTRUÇÕES!

en: Need help?
pt_BR: Preciso de ajuda?

en: Members Count:
pt_BR: Contagem de membros:

en: Please wait…
pt_BR: Por favor, espere...

en: Send Test
pt_BR: Enviar teste

en: Error:
pt_BR: Erro:

en: This is a test message
pt_BR: Esta é uma mensagem de teste

en: Success
pt_BR: Sucesso
