Arkadaşına Gönder
Kaçta kaç? - Yüzde

-
Arkadaşına Gönder

0 0 votes
Article Rating

Arkadaşına Gönder
Arkadaşına Gönder

0 0 votes
Article Rating

Arkadaşına Gönder

#1. 4857 sayılı Kanuna göre; iş sözleşmeleri ile ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

#2. 4857 sayılı Kanuna göre; “Nitelikleri bakımından en çok ………….. süren işlere süreksiz iş, bundan fazla devam edenlere sürekli iş denir.” cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?

#3. Süreksiz işler hakkında 4857 sayılı Kanunun uygulanmayan hükümleri yerine aşağıdakilerden hangisinin hükümleri uygulanır?

#4. 4857 sayılı Kanuna göre; belirli ve belirsiz süreli iş sözleşmelerine ilişkin olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

#5. 4857 sayılı Kanuna göre; belirli ve belirsiz süreli iş sözleşmelerine ilişkin olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

#6. 4857 sayılı Kanuna göre; “İşçinin normal haftalık çalışma süresinin, tam süreli iş sözleşmesiyle çalışan emsal işçiye göre önemli ölçüde daha az belirlenmesi durumunda sözleşme …………………….” cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?

#7. 4857 sayılı Kanuna göre; kısmi süreli iş sözleşmesi ile ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

#8. 4857 sayılı Kanuna göre; kısmî süreli çalışan işçinin ücret ve paraya ilişkin bölünebilir menfaatleri, tam süreli emsal işçiye göre nasıl ödenir?

#9. 4857 sayılı Kanuna göre; “Yazılı sözleşme ile işçinin yapmayı üstlendiği işle ilgili olarak kendisine ihtiyaç duyulması halinde iş görme ediminin yerine getirileceğinin kararlaştırıldığı iş ilişkisi, ………………………” cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?

#10. 4857 sayılı Kanuna göre; çağrı üzerine çalışmada, hafta, ay veya yıl gibi bir zaman dilimi içinde işçinin ne kadar süreyle çalışacağını taraflar belirlemedikleri takdirde, haftalık çalışma süresi kaç saat kararlaştırılmış sayılır?

Bitir

0 0 votes
Article Rating

Arkadaşına Gönder
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments